Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Zapraszamy do zapoznania się z informacją o cookies.
^Powrót do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Z życia przedszkola

BIP

Odwiedziny

318346
Dzisiaj
Wszystkie dni
152
318346

Twoje IP: 54.160.19.155
Data: 2020-08-08

70 - LECIE OSP STANOWICE POŁĄCZONE Z WRĘCZENIEM SZTANDARU

  Niezwykle uroczysty przebieg miały obchody 70 - lecia naszej OSP Stanowice. Pojawiło się wielu znamienitych gości, a wśród nich między innymi wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, sołtys Stanowic Zdzisława Dmytrarz, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu z przewodniczącym Tomaszem Marczakiem na czele, sekretarz gminy Iwona Zabawa, były senator Stanisław Jurcewicz, dyrektor ZSP Stanowice Maria Dziedzic, dyrektor SCK Bożena Bojanowska - Czuk, radna powiatowa Diana Szwed, komendant wojewódzki PSP Adam Konieczny, komendant powiatowy PSP Tomasz Szuszwalak, prezes Urszula Olszewska, prezes Alicja Synowska, komendant policji w Strzegomiu Piotr Garlicki i wielu mieszkańców naszej wsi. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nowego sztandaru ufundowanego przez wielu fundatorów. Po symbolicznym wbiciu gwoździ poświęcenia sztandaru dokonał ksiądz prałat Marek Babuśka. Poświęcony sztandar został przekazany przez Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru pocztowi sztandarowemu naszej jednostki. Odtąd będzie towarzyszył naszym strażakom w ważnych dla nich chwilach. Przy okazji jubileuszu wręczono także wiele odznaczeń - także strażakom z naszej jednostki. 

Licznie zgromadzonych rozbawiły i zachwyciły swoimi występami przedszkolaki z grupy młodszej i starszej. Przygotowały je panie: Ewa Chmielińska i Kazimiera Szmidt. Podziękowaniom, gratulacjom i życzeniom poświęcony został kolejny punkt uroczystości. Miło było usłyszeć tak wiele ciepłych słów pod adresem naszych ochotników. Podobne wpisy znalazły się w wyłożonej kronice. Na zakończenie każdy z zaproszonych gości otrzymał pamiątkowy medal.

 

Piotr Szmidt

 

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole w Stanowicach Rights Reserved.