Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Zapraszamy do zapoznania się z informacją o cookies.
bird
sun

Z życia przedszkola

BIP

Odwiedziny

333420
Dzisiaj
Wszystkie dni
119
333420

Twoje IP: 34.200.236.68
Data: 2020-09-21

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

  Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie co rok 22 kwietnia. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. To bardzo ważne wydarzenie proekologiczne, które skupia uwagę wszystkich  – i małych i dużych, na ważnym temacie ekologii. My również w bardzo aktywny i ciekawy sposób przyłączyliśmy się do obchodów tego święta. Bardzo ciekawe informacje o zwierzętach i roślinach żyjących w lesie przedstawił nasz gość pan Michał Czekatowski z Nadleśnictwa Wałbrzych. W profesjonalny i odpowiedni dla przedszkolaków sposób opowiedział jakie znaczenie ma las dla ludzi, dlaczego w lesie należy zachowywać się cicho i gdzie można spotkać np. dziki. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i symboliczną jodłę do posadzenia w  naszym ogrodzie. W czasie kolejnych działań proekologicznych pani Ewa i pani Kazia zabrały dzieci do lubianych zabaw plastycznych. W kreatywny i bardzo ekologiczno czysty sposób ozdabiały kontury Polski kwiatami, bibułami a przede wszystkim nikomu nie potrzebnymi materiałami, które w naszym przedszkolu mają często zastosowanie. Podsumowaniem całego dnia były filmy edukacyjne, które dzieci chętnie obejrzały. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za przybycie do naszego przedszkola.

 

 

Kazimiera Szmidt